نکات و راهنمایی خرید میز کنسول مدرن و کلاسیک

ارسال: بروز رسانی: ۱۳۹۹/۱۲/۲

نکات و راهنمایی خرید میز کنسول مدرن و کلاسیک

امروزه میز کنسول تبدیل به یکی از عناصر اصلی دکوراسیون داخلی هر فضایی از خانه شده است . شما می توانید میز کنسول با هر ابعاد و اندازه ای که دوست دارید خریداری نمائید .اما این نکته را نباید فراموش کنید که هنگام خرید میز کنسول باید تناسب آن را با فضای کاربردی در نظر بگیرید. در این مقاله نکات و راهنمایی های لازم جهت خرید میز کنسول مناسب  آورده شده است تا شما عزیزان بتوانید یک خرید درست داشته باشید.

راهنمایی خرید میز کنسول

اندازه و ابعاد استاندارد میز کنسول:

یکی از ابتدایی ترین و مهمترین نکات ،در نظر گرفتن ابعاد و اندازه آن در هنگام خرید میز کنسول می باشد. حتما اندازه طول ، عرض ، ارتفاع میز کنسول را در نظر بگیرید. با توجه به مکان قرار گرفتن کنسول، سایز استاندارد عرضی آنها از 130 تا 220 می باشد . البته بعضی از شرکت ها می توانند با توجه به سایز دلخواه شما اقدام به ساخت کنسول نمایند.

 

حتما این نکته را فراموش نکنید که محل قرارگیری آن بسیار مهم است برای مثال اگر می خواهید در پشت مبل ، یک میز کنسول قرار دهید حتما ارتفاع آن باید اندازه ارتفاع مبل یا کمی از آن پایین تر باشد.

 

مطمئنا قرار دادن یک میز کنسول پشت مبلمان منزل که هیچ استفاده ای از این فضا نمی شود و تقریبا فضایی خالی و یک دست است را می تواند به محیطی  کاملا منحصر به فرد تبدیل کند.

انتخاب جنس مناسب میز کنسول

جنس میز کنسول یا آینه کنسول یکی از مواردی که باید در هنگام خرید  به آن دقت کنید . در بازار میز کنسول جنس های متفاوتی دارد .معمولا از جنس چوب، فلز، برنج ، شیشه و ... ساخته می شود که در نتیجه کیفیت و قیمت های متفاوتی دارند.


مدل چوبی میز کنسول طرفداران زیادی دارد که این جنس را با چوب طبیعی یا روکش چوب و یا فرآورده های چوبی مانند ام دی اف (MDF)  می سازند. مدل های روکش چوبی در عین حال که زیبا و لوکس هستند از نظر قیمتی نیز مقرون به صرفه می باشند.