آشنایی با میز کنسول در دکوراسیون داخلی

ارسال: بروز رسانی: ۱۳۹۹/۱۱/۲۳

آشنایی با میز کنسول در دکوراسیون داخلی

در این مطلب می خوانیم:

میز کنسول چیست

میز کنسول در واقع میز های دکوری بسیار زیبا در اندازه های گوناگون هستند که اخیرا توجهات زیادی را به خود جذب کرده است.معمولا در هر مکانی از خانه می توانید از این دکور شیک و لوکس استفاده کنید. راه رو های بزرگ، پذیرایی ، اتاق نشیمن، اتاق خواب می توانند بهترین میزبان برای میز کنسول باشند.اندازه و ابعاد میز کنسول به نوع استفاده و سلیقه مشتری بستگی دارد.معمولا میز کنسول به همراه یک آینه یا بدون آن خریداری می شود.امروزه طرح های متفاوتی از میز کنسول را در بازار می توان یافت که متناسب با هر سلیقه ای از دکوراسیون کلاسیک تا مدرن تطابق دارد.

اگر به زمان های گذشته برگردیم میز های کنسول ، به شکل کمد های کوچک محل نگهداری کاغذهای مهم و اسناد بود و شکل امروزی آن ، بیشتر برای تزیین و چیدمان اکسسوری های مدرن ، کتاب ، شمع و دیگر عناصر به کار می رود و جنبه تزیینی آن برای مشتریان مهم تر می باشد.

نقش میز کنسول در دکوراسیون اتاق خواب

یکی از فضا هایی که می توان در آن از میز کنسول استفاده کرد اتاق خواب است. بعضی از متخصصین بر این باورند که میز کنسول یک کالای لوکس می باشد و مختص فضای بزرگ مانند اتاق پذیرایی می باشد اما امروزه استفاده از میز کنسول های مدرن در اتاق خواب می تواند طراحی چشمگیری در دکوراسیون اتاق ایجاد کند.

از میز کنسول می توانید به جای میز آرایشی در اتاق خواب استفاده کنید و برای جلوه بیشتر وسایل آرایشی و بهداشتی بروی ان قرار دهید.

می توانید از میز کنسول بدون کشو در کنار تخت برای گذاشتن لوازم ضروری استفاده کنید .یک آباژور، یک ساعت، یک گلدان گل کوچک طراحی خیره کننده ای به دکوراسیون داخلی اتاق خواب شما می دهد.

 

در این طراحی برعکس مدل بالا، از میز کنسول  کشودار استفاده کرده است که می توانید برای نگهداری اسناد و کتاب هایتان و وسایل شخصی و گوشی استفاده کنید. پایه های این میز کنسول به رنگ طلایی است که جلوه لوکسی به دکوراسیون اتاق خواب می دهد.

 

نقش میز کنسول در دکوراسیون پذیرایی

میز کنسول یکی از عناصر اصلی دکوراسیون داخلی پذیرایی به شمار می آید. شما می توانید با کمک این المان ، طراحی های زیاد و متنوعی را به نمایش بگذارید. میز کنسول می تواند به نقطه کانونی خانه شما در اتاق پذیرایی تبدیل شود.

معمولا برای روی میز کنسول پذیرایی ، تمرکز اصلی بروی وسایل تزیینی و اکسسوری ها می باشد.

 

معمولا آینه میز کنسول پذیرایی کوچک تر از  آینه میز کنسولی است که در راهرو یا ورودی قرار می گیرد. برای جلوه بیشتر می توانید از آینه های چند ضلعی نیز استفاده کنید.

 

حتما طراحی میز کنسول با نوع دکوراسیون اتاق پذیرایی هماهنگ باشد. اگر از دکوراسیون کلاسیک استفاده می کنید ،حتما میز کنسول کلاسیک نیز انتخاب کنید.